Dutch Delight schreef:staffpride schreef:Vaak zijn er nog wel wat zekeringenplaatsen vrij in de zekeringkast, dus even repair wire halen bij de dealer en een extra aansluiting maken die via contact loopt.
- repair wire voor kleine zekeringen- 000 979 133 : 1.0mm wire
- repair wire voor grote zekeringen- 000 979 135 : 1.0mm wire
Wel ff meten welke over contact geschakeld is. (meestal de kleine allemaal, en sommige grote)
Als je het rechtstreeks via de accu doet blijven de meters ook stroom verbruiken met contact uit.
Bedankt ! Vanuit de meter is ook een schakeldraad aanwezig (ignition), dien ik deze dan niet te gebruiken in de zekeringkast?
Info Meter :
Oranje = IGN (ignition) naar 12v draad wanneer contact aan
Rood = +B (battery)
Wit = Illumination (verlichting)
Zwart = massa
Ok hij heeft dus 2x plus dan moet je ze beide gebruiken. De rode draad is om de instellingen van de meter te onthouden
Dan zou ik het zo doen:
-Oranje = IGN (ignition) via de zekeringkast op zekering die via contact schakelt (meeste kleine zekeringen)
-Rood = +B (battery) via de zekeringkast op zekering die constant plus heeft (meeste grote zekeringen)
-Wit = Illumination (verlichting) weet zo even niet welke kleur voor de verlichting is, maar dit kan je bij je licht/dimschakelaar wel meten (bij licht aan). Let wel op dat er ook canbus bekabeling loopt, die geven signaal aan de boordnet. Als je die neemt dan brand bv je verlichting van de meters wel, maar dimmen ze niet mee met de rest van de verlichting.
Zou even kijken/meten bij 1 van de meedimmende knopverlichting op je dashboard
-Zwart = massa Spreekt voor zich lijkt mij, origineel massapunt kan je vinden zowel links als rechts onder de handle van motorkapopener