Pagina 1 van 2
					
				Raar probleem golf 5 gti
				Geplaatst: 19 dec 2016, 09:59
				door jannick
				Beste leden,
Gisteren reed ik op de snelweg, ik trap m haast nooit door dus gisteren voor t eerst n keer gedaan trap het gas in tot aan de 200km/h niks aan de hand blijft doortrekken....dus eenmaal gas los uit laten rollen en bij de 140 wil ik weer wat gas geven....nu had ik totaal geen gas reponse gebeurde niks 2 sec later pakt die m weer op verder geen rare geluiden of vermogen verlies...
Is dit normaal?  Soort veiligheid of is er iets anders aan de hand?
Mvg Jannick
			 
			
					
				Re: Raar probleem golf 5 gti
				Geplaatst: 19 dec 2016, 14:06
				door ED30Erwin
				Toevallig geen brandstof probleem met de lpfp misschien kan iemand dit bevestigen. Of de vagcom er even aan zul je wel een storing tegen komen schat ik
			 
			
					
				Re: Raar probleem golf 5 gti
				Geplaatst: 19 dec 2016, 15:23
				door jannick
				De hogedruk pomp erwin?
			 
			
					
				Re: Raar probleem golf 5 gti
				Geplaatst: 19 dec 2016, 18:08
				door ED30Erwin
				jannick schreef:De hogedruk pomp erwin?
Nee de lagedrukpomp in de tank dat ie kortstondig even niet aanvoert of die sensor op je hogedruk pomp kan ook nog heb ik toevallig laatst ergens op een engels forum gelezen
 
			
					
				Re: Raar probleem golf 5 gti
				Geplaatst: 19 dec 2016, 19:46
				door jannick
				Ah oke...is laatst bij DVX geconstateerd dat mijn hogedrukpomp 85 bar druk levert inplaats van de 110 bar....dit is slijtage over de jaren heen is mij verteld.  Voor  nu was t geen ramp maar dit werd/ word natuurlijk erger dus ik was nog met de keus eentje van forge of de originele laten monteren... maar als dit een verband kan hebben met mijn verhaal is t tijd voor n andere
			 
			
					
				Re: Raar probleem golf 5 gti
				Geplaatst: 19 dec 2016, 20:24
				door ED30Erwin
				jannick schreef:Ah oke...is laatst bij DVX geconstateerd dat mijn hogedrukpomp 85 bar druk levert inplaats van de 110 bar....dit is slijtage over de jaren heen is mij verteld.  Voor  nu was t geen ramp maar dit werd/ word natuurlijk erger dus ik was nog met de keus eentje van forge of de originele laten monteren... maar als dit een verband kan hebben met mijn verhaal is t tijd voor n andere
Nouja dat wil ik natuurlijk niet gelijk zeggen maar t klinkt als brandstof! Dus of t nou in de lage drukpomp zit of hogedruk dat durf ik zo ook niet te zeggen!!
 
			
					
				Re: Raar probleem golf 5 gti
				Geplaatst: 19 dec 2016, 20:30
				door jannick
				Snap ik!  Bedankt voor t mee denken erwin ik ga er werk van maken!
			 
			
					
				Re: Raar probleem golf 5 gti
				Geplaatst: 20 dec 2016, 18:30
				door NielsED30
				Bij Celtemp zeiden ze dan 85 bar i.p.v. 110 bar geen ramp was? Dat is een verlies van 30%.... Ik vind dat behoorlijk veel, zeg maar teveel. Een HPFP mag hooguit 5 bar afwijken. Wijkt hij meer af, is er iets gewoon niet goed, en moet dat opgelost worden. Ik zou er maar ergens naar laten kijken waar ze wel weten wat ze zeggen..
Kans is dat je mengsel nu veel te arm is, met een veel te hoge uitlaatgastemperatuur wat weer pingelen veroorzaakt. Te veel/lang pingelen kan je zuiger doen smelten omdat de temperatuur dan zo hoog oploopt.. Buiten dat verlies je nu enorm veel vermogen.
			 
			
					
				Re: Raar probleem golf 5 gti
				Geplaatst: 20 dec 2016, 18:34
				door jannick
				Nouja geen ramp bedoel te zeggen dat die wel snel vervangen moet worden dit veroorzaakt wss ook mijn probleem ben er mee bezig zaterdag komt er een ander op.
			 
			
					
				Re: Raar probleem golf 5 gti
				Geplaatst: 20 dec 2016, 21:38
				door ferry
				NielsED30 schreef:Bij Celtemp zeiden ze dan 85 bar i.p.v. 110 bar geen ramp was? Dat is een verlies van 30%.... Ik vind dat behoorlijk veel, zeg maar teveel. Een HPFP mag hooguit 5 bar afwijken. Wijkt hij meer af, is er iets gewoon niet goed, en moet dat opgelost worden. Ik zou er maar ergens naar laten kijken waar ze wel weten wat ze zeggen..
Kans is dat je mengsel nu veel te arm is, met een veel te hoge uitlaatgastemperatuur wat weer pingelen veroorzaakt. Te veel/lang pingelen kan je zuiger doen smelten omdat de temperatuur dan zo hoog oploopt.. Buiten dat verlies je nu enorm veel vermogen.
Zou die dan na gas los misschien tijdelijk in de noodloop zijn gegaan. Of regelt de computer dat niet als het mengsel te arm wordt niels?
 
			
					
				Re: Raar probleem golf 5 gti
				Geplaatst: 20 dec 2016, 22:48
				door NielsED30
				Als hij dusdanig pingelt zal hij het op je ontsteking terugregelen, wat weer resulteerd in minder vermogen. Maar ik zou eerst even een duidelijke diagnose laten stellen voor je je HPFP gaat vervangen, is nogal een duur ding namelijk.. Misschien is er wel iets anders aan de hand, misschien is het drukregelventiel van je hogedrukrail wel gaar, waardoor die de druk niet meer op 110+ bar kan houden.
			 
			
					
				Re: Raar probleem golf 5 gti
				Geplaatst: 22 dec 2016, 22:38
				door ED30Erwin
				En al nieuws jannick?
			 
			
					
				Re: Raar probleem golf 5 gti
				Geplaatst: 23 dec 2016, 07:35
				door jannick
				Goeiemorgen Erwin.
Nog niet zaterdagochtend de cam follower vervangen en heb erwin (staffpride) mailtje gestuurt om een rijdende log te maken. Gezien ik niet zo uit t niets dure dingen wil vervangen leek mijn dit eerst de beste optie. Kan maar zo iets zijn wat paar tientjes is
			 
			
					
				Re: Raar probleem golf 5 gti
				Geplaatst: 07 jan 2017, 16:55
				door jannick
				Vandaag zelf bezig geweest met vcds nadat ik een stekker mocht lenen...zeer interessant om te doen/leren  nu heb ik meetblokwaarden 230/231 rijdend uitgelezen  op de 1e foto is de rail verschil veel te groot na mijn mening...heeft er iemand hier meer kijk op?
 
 
 
Verstuurd vanaf mijn SM-G930F met Tapatalk
 
			
					
				Re: Raar probleem golf 5 gti
				Geplaatst: 08 jan 2017, 09:01
				door markosgti
				Kun je het beste aan race eend vragen. 
Verstuurd vanaf mijn SM-G920F met Tapatalk
			 
			
					
				Re: Raar probleem golf 5 gti
				Geplaatst: 08 jan 2017, 11:10
				door NielsED30
				Je mist gewoon 80 bar in je hogedruk. Lagedruk is wel goed, dus je hebt aanvoer vanaf je in-tank pomp. 
Het kan dus meerdere dingen zijn;
- Hogedrukpomp defect (drukregelaar bovenop de pomp, waar de stekker op zit)
- Rail ventiel lek welke de druk op de rail regelt
- Nokvolger van je hogedruk pomp is versleten, waardoor je pomp de slag niet kan maken. Als hij dusdanig versleten is, dan zal je nokkenas ook aan z'n eind zijn.
Ik zou sowieso even je hogedrukpomp loshalen, om te kijken hoe de nokvolger en nokkenas eruit ziet.
			 
			
					
				Re: Raar probleem golf 5 gti
				Geplaatst: 08 jan 2017, 12:41
				door ED30Erwin
				Ga ik ervan uit dat het t ventiel is jannick als ik niels ze verhaal lees
			 
			
					
				Re: Raar probleem golf 5 gti
				Geplaatst: 08 jan 2017, 12:45
				door jannick
				Ja idd erwin.   Gezien de stoter en pomp eigenlijk al afvallen blijft t ventiel over...lees net dat ze die vervangen voor een rs4 ventiel op de gti
			 
			
					
				Re: Raar probleem golf 5 gti
				Geplaatst: 08 jan 2017, 13:49
				door ED30Erwin
				jannick schreef:Ja idd erwin.   Gezien de stoter en pomp eigenlijk al afvallen blijft t ventiel over...lees net dat ze die vervangen voor een rs4 ventiel op de gti
Ja maar je regelventiel op je pomp is weer een ander volgens mij dan dat rs4 ventiel dit kan niels wel bevestigen. Hij noteert dit ook daarom als 2 verschillende oorzaken 

 
			
					
				Re: Raar probleem golf 5 gti
				Geplaatst: 29 jan 2017, 14:19
				door jannick
				.
			 
			
					
				Re: Raar probleem golf 5 gti
				Geplaatst: 09 mar 2017, 20:23
				door jannick
				Helaas afgelopen weekend achtergekomen dat t nog niet opgelost is 
 
 
Goed contact gehad met xt motorsport en vanmiddag (  2 u rijden )  mijn auto daar gebracht...in de hoop dat hun het kunnen vinden!
 
			
					
				Re: Raar probleem golf 5 gti
				Geplaatst: 09 mar 2017, 22:14
				door NielsED30
				Dan komt het vast wel goed. Zit veel ervaring met deze motoren daar. Heb er zelf ook veel geleerd in de (bijna) 2 jaar dat ik er heb gewerkt.
			 
			
					
				Re: Raar probleem golf 5 gti
				Geplaatst: 09 mar 2017, 22:46
				door jannick
				NielsED30 schreef:Dan komt het vast wel goed. Zit veel ervaring met deze motoren daar. Heb er zelf ook veel geleerd in de (bijna) 2 jaar dat ik er heb gewerkt.
Ik hoop het!  Goed om te horen...zelf ga ik het niet meer redden in ieder geval.
 
			
					
				Re: Raar probleem golf 5 gti
				Geplaatst: 10 mar 2017, 09:59
				door ominous
				Toen mijn ventiel stuk was maakte die ook een zacht fluitend geluid bij acceleratie...
https://youtu.be/MdB2G_RuN8s 
			
					
				Re: Raar probleem golf 5 gti
				Geplaatst: 16 mar 2017, 06:50
				door jannick
				Gister de auto opgehaald,  Nokkenas vervangen / nokkenas ketting,  carbon clean motor geflusht klein beurtje...en we kunnen weer.  Probleem met brandstof is over..Thanks xt motorsport!
 
 
 
Verstuurd vanaf mijn SM-G930F met Tapatalk