Momenteel rij ik nog een Megane III RS cup 250. Deze RS heb ik gekocht nadat ik div hothatch heb gehad. Denk hierbij aan oa de Gti 5, gti 6, Cupra, focus St, Evo 8, 350z ed
Ondanks dat ik rij als een ouwe lul (ben pas 34

) heb ik de volgende redenen waarom ik mijn RS heb ingeruild op een GTI 7 220 pk.
Wat heeft de RS:
- de looks
- de naam
- het vermogen
- de rijeigenschapppen
- de kleur (grijs bij mij)
- de 19 inch
Allemaal heel positief! Maar waarom dan toch ingeruild?!
Ik heb altijd een zwak gehad voor een hothatch. Dit ook omdat ik vaak niet een dikke Duitse sedan kon betalen met een dikke motor (bv een nieuwe 330iM sedan) het was vaak een dikke Duitse sedan met een iets mindere motor. Oa een hele mooie 318iM gehad.
Wat vind ik minder aan de RS (sorry sitechris):
- eigendom van de zaak is einde van het vermaak (maar dat is meer algemeen)
- de naam: Renault versus Volkswagen ( Duitse degelijkheid) vw heeft meer status
- de RS is echt een "Franse" auto. Denk hierbij aan de afwerkingen, hoeveelheid plastic
- de RS heeft een klein beetje een petjes gehalte (misschien helemaal vloeken in de kerk)
Waarom de gti
- logische opvolger na de 5, 6
- 1 vd eerste in een hele nieuwe gti
- uitstraling
- uitvoering
- afwerkingen
- luxe
Zoals jullie lezen vermeld ik weinig over de rijeigenschapppen. Dit omdat ik, gezien mijn rijgedrag, nooit het maximale uit een auto haal. Wat wel zo is dat de RS keihard is. Op snelwegen geen probleem maar binnen de bebouwde kom moet je daar wel rekening mee houden. De gti is misschien iets minder spannend maar wel meer een allrounder. Meer aan mij besteed.
De RS is mij zeer goed bevallen maar ik denk dat ik hem zonder twijfel achterlaat bij de vw dealer.
De nieuwe eigenaar vd RS koopt een hele nieuwe RS
Als we de hardcore eigenschappen van de RS vergelijken met de GTI dan denk ik dat de RS wint. Maar voor dagelijks gebruik is de GTI een betere optie.
Mogelijk dat sitechris kan aangeven waarom hij juist is overgestapt van de GTI VI naar de RS265??