Golf 6 Gti alleen maar ellende :(
Geplaatst: 29 sep 2014, 16:30
Beste mensen,
Het is een lang verhaal, sorry daarvoor. Je hoeft het niet te lezen maar vind eigenlijk dat iedere VW rijder of eventuele toekomstige rijder deze kant van het merk ook moet lezen.
Helaas heb ik een erg slechte ervaring met de aankoop van een Golf 6 Gti.
Ongeveer 3 maanden geleden heb ik de auto aangeschaft en zijn er tot nu toe alleen maar problemen. De auto heeft van die 3 maanden al anderhalve maand bij de dealer gestaan en staat daar nu voor de 3e maal, na 3 maal te zijn gestrand met motorproblemen.
Ik heb de auto particulier gekocht, mijn voorkeur ging eigenlijk uit naar de dealer of autobedrijf maar het specifieke model met de opties die ik wou was niet te vinden op dat moment.
De auto was altijd dealeronderhouden, staat allemaal netjes in de boekjes. De auto had 57.000km op de teller. De verkopende partij had een meer dan positieve indruk op mij gemaakt en na wat geschiedenis van de auto opgevraagd te hebben bij de dealers die onderhoud hebben gepleegd ben ik overgegaan tot aanschaf. Mijn gevoel was gewoon goed, dit was de eerste eigenaar, de eigenaar heeft hem nieuw gekocht bij de Pon dealer in Amersfoort en ik had het gevoel dat dit nog beter was dan een auto bij een garagebedrijf te kopen omdat ik een duidelijk beeld had van wie de auto is geweest en hoe hij was onderhouden.
Na 1 maand begon de auto te stotteren, en maakte een ratelend geluid. Ik had al wat lucht gekregen op forums van het ‘’distributieketting’’ probleem bij vw’s dus ik vreesde het ergste omdat ik eigenlijk van plan was om deze uit voorzorg te vervangen. Maar de auto was van binnen en buiten zo goed onderhouden, zag er nog als nieuw uit waardoor ik het gevoel had dat ik daar nog wel mee kon wachten tot het volgende garage bezoek. De auto kon nog wel rijden dus ik dacht als de ketting het probleem is dan is hij nog niet versprongen dus zal de reparatie wel meevallen. Verkeerd gedacht achteraf.
Ik heb de auto toen naar VW gebracht bij een locatie in Amsterdam waar ik woon, de auto kwam uit omgeving Utrecht maar kon daar vanzelfsprekend niet naartoe. Na 2 uur diagnose stellen en luisteren naar de motor konden ze wel zeggen dat het niet de ketting was. De motor moest verder uitelkaar. Als ik het goed begrepen heb hebben ze toen de cilinderkop verwijderd en een bepaalde ‘’kop’’ die over het gedeelte gaat waar de ketting loopt. Volgens hun zat het probleem in een bepaalde terugstoot klep die naast de nokkenas versteller zit. Ik zal proberen om een foto toe te voegen. Dit is het onderdeel wat olie verdeeld wat naar de nokkenas gaat als ik het goed heb. Uit dit onderdeel is er een klepje/lagertje gesprongen wat is meegedraaid in de nokkenas en misschien zelfs nog meer schade heeft veroorzaakt. Het advies was nieuwe motor monteren omdat zij bij een reparatie niet konden garanderen dat er vervolgschade is en dus geen garantie wouden bieden op alleen reparatie van het onderdeel. Andere optie was, verder de motor in gaan om te onderzoeken met als risico dat er alsnog vervolgschade wordt gevonden en dan dus alsnog een nieuwe motor erin te zetten plus de alle zoekkosten erbij te betalen. Dus het kwam er op neer zet er een nieuwe motor in en wij bieden u 50% coulance. Kosten totaal, circa 5400 euro.
Leuk begin dus van mijn ervaring met de Golf 6, ik heb aan hun duidelijk gemaakt dat het van de pot gerukt is dat een auto die altijd netjes bij VW onderhouden is na 57.000km al een nieuwe motor moet hebben, tuurlijk is het fijn dat je wat coulance krijgt maar alsnog een belachelijk bedrag en een vreemd verhaal voor zo een relatief jonge auto. In mijn familie zijn er meerdere mensen die altijd VW rijden en die hebben zoiets nog nooit meegemaakt of van gehoord. Ik zei dat ik contact ging opnemen met VW Pon om te kijken of er niet een hogere coulance gegeven kon worden of dat er misschien iets meer verantwoordelijkheid genomen kon worden voor de slechte bouwkwaliteit van dit blok. Na 10 werkdagen gewacht te hebben op een terugkoppeling van Pon was het antwoord nee sorry wij kunnen u niet meer bieden dan 50%. Nou 5400 euro had ik niet meer, een paar duizend kon ik nog wel ophoesten maar dit niet. Ik moest dus aan dat bedrag komen want ik had geen keus. Na een paar weken had ik het geld, en gaf ik toestemming om het nieuwe blok te monteren en dit ging ongeveer een week duren. Na 5 dagen denk ik ik bel maar eens om te kijken hoe het er mee staat. De monteur: Ja meneer heeft u het niet gehoord we gaan toch over tot reparatie er is geen vervolgschade. Ik zeg oh daar weet ik niks van, fijn dat jullie mij op de hoogte hebben gehouden. Kosten 3880 euro. Nieuwe cilinderkop, nieuwe distributie ketting, nieuwe krukassen noem maar op heb de factuur nog thuis en er zijn 3 kantjes vol aan onderdelen vervangen (veel daarvan kleine onderdelen). Ik was helemaal klaar met het gezeik en heb maar toestemming gegeven want discussieren met deze mensen bracht me geen stap verder. Ik dacht ok 3880 euro en dan heb ik wel een goed blok en kan ik nog jaren verder.
Auto opgehaald alles betaald en heb wel 2 jaar garantie op vervangde onderdelen wat natuurlijk wel fijn is. En blijkbaar ook broodnodig, nog geen 24uur later auto begint te stotteren en verlies van vermogen. Zware benzinelucht in de auto en rokende uitlaat. Auto langs de kant dealer opgebeld en mobiliteit service gebeld. Auto terug naar dealer 2 dagen later opgebeld u kunt de auto halen meneer. Pompverstuiver was stuk en die hebben we wel uit de vorige motor meegenomen. U krijgt echter wel 100% coulance. Ik dacht dat moet er nog bij komen ik geef jullie toestemming voor een nieuw blok erin te zetten wat me een hooooop stress en gezeik heeft opgeleverd, jullie slaan toch de andere weg in en dan zit ik nu weer met dit gezeik. Maargoed kan gebeuren dacht ik het wordt vergoed en maar hopen dat het nu goed is want mijn vertrouwen in de auto werd steeds minder.
Het vervelende of juist het mooie is dat ik helemaal gek ben op dit model, Het is een carbon steel grey met alles erop en eraan. Led rondom, schuifdak,leren bekleding handgeschakeld. Alles wat ik wou, het is echt kwa looks en rijstijl mijn droom auto. En ik zou niets liever willen dan hier nog een paar jaar lekker in rondkarren.
Maar nee hoor nog geen 24uur na het vervangen van de pompverstuiver, weer verlies van vermogen, weer rook uit uitlaat, weer zware benzinelucht in auto. Auto weer langs de kant en er kwam direct een monteur van de mobiliteitservice. Auto uitlezen en proberen te starten, diagnose weer pompverstuiver en wat andere error codes. Auto staat dus nu weer bij de garage.
Waar ik nog het meest van ben geschrokken zijn de antwoorden die ik kreeg van de monteur, die overigens zijn uiterste best deed en meer dan vriendelijk en begripvol was. Mijn vraag aan hem was: Hoe kan dit in godsnaam, wat is er hier aan de hand, en is dit normaal ????? Zijn antwoorden hebben mijn vertrouwen in VW compleet te niet gedaan. Ik zal zijn naam niet noemen en verder ook geen gegevens van mijn auto hier neer te zetten omdat hij zei dat ik het niet van hem gehoord had. Volgens hem is dit een lopende band gebeuren en zou ik beter aan doen om voor een ander merk te gaan. VW heeft bewust gekozen om goedkoper in te kopen in bepaalde onderdelen om te kijken hoe lang die onderdelen dit uithouden. En afgaand op alle klachten steeds iets aan te passen. Hij werd er zelf gek van zei hij. Dit blok wat dus in de golf 6 gti zit is alleen maar ellende en was dus totaal niet betrouwbaar. Hij heeft er nog wat uitleg bij gegeven maar kortom het is gewoon bagger. Hij zei dat hij de auto mee zou nemen naar zijn garage want over de garage waar ik was geweest had hij ook niet echt positieve berichten. Hij ging hem grondig onderzoeken en kijken wat er nou aan de hand is. Ik heb hem bedankt voor zijn eerlijkheid en zijn hulp maar weet dus nu niet wat ik moet doen. Zoals ik al zei is dit op papier mijn droomauto, maar het hart van de auto is dus blijkbaar onbetrouwbaar.
De service van VW vind ik buiten dat zij mensen op dit soort kosten jagen wel erg goed en heb gelijk vervangend vervoer gekregen. De anderhalve maand van de eerste reparatie moest ik wel gewoon 15 euro per dag betalen. Dus dat kwam nog bij de 3880,- euro.
De auto staat dus nu weer bij de garage en ik wacht op nieuws. Wat is dit zonde van dit mooie merk zeg en VW moet echt goed gaan nadenken waar ze mee bezig zijn want dit is geen reclame. Ik kan natuurlijk niet anders doen dan mijn slechte ervaring delen met de mensen om mij heen, en dat zijn ook veel VW rijders. Ieder advies of mening is welkom en bedankt voor het lezen van dit verhaal. Vragen zijn natuurlijk ook welkom. Waar ik dus het meest bang voor ben is dat ik straks weer met het volgende motorprobleem zit en dat ze straks zeggen ja sorry meneer, dit is nog een onderdeel uit de oude motor en daar hebben wij niets aan vervangen dus de kosten zijn gewoon voor u. Ik ga straks failliet door deze auto. En ik wil ook wel eens op vakantie met deze auto, straks heb ik deze ellende in het buitenland. Of sta ik straks stil midden in de koentunnel ofzo. Het is echt geen pretje om rustig rond te karren en plots valt al je vermogen weg. Ik weet gewoon echt niet wat ik moet doen en een eerlijker advies dan van die monteur zal ik van VW niet krijgen.
Graag dus ook jullie mening hierover.
Mvg
Het is een lang verhaal, sorry daarvoor. Je hoeft het niet te lezen maar vind eigenlijk dat iedere VW rijder of eventuele toekomstige rijder deze kant van het merk ook moet lezen.
Helaas heb ik een erg slechte ervaring met de aankoop van een Golf 6 Gti.
Ongeveer 3 maanden geleden heb ik de auto aangeschaft en zijn er tot nu toe alleen maar problemen. De auto heeft van die 3 maanden al anderhalve maand bij de dealer gestaan en staat daar nu voor de 3e maal, na 3 maal te zijn gestrand met motorproblemen.
Ik heb de auto particulier gekocht, mijn voorkeur ging eigenlijk uit naar de dealer of autobedrijf maar het specifieke model met de opties die ik wou was niet te vinden op dat moment.
De auto was altijd dealeronderhouden, staat allemaal netjes in de boekjes. De auto had 57.000km op de teller. De verkopende partij had een meer dan positieve indruk op mij gemaakt en na wat geschiedenis van de auto opgevraagd te hebben bij de dealers die onderhoud hebben gepleegd ben ik overgegaan tot aanschaf. Mijn gevoel was gewoon goed, dit was de eerste eigenaar, de eigenaar heeft hem nieuw gekocht bij de Pon dealer in Amersfoort en ik had het gevoel dat dit nog beter was dan een auto bij een garagebedrijf te kopen omdat ik een duidelijk beeld had van wie de auto is geweest en hoe hij was onderhouden.
Na 1 maand begon de auto te stotteren, en maakte een ratelend geluid. Ik had al wat lucht gekregen op forums van het ‘’distributieketting’’ probleem bij vw’s dus ik vreesde het ergste omdat ik eigenlijk van plan was om deze uit voorzorg te vervangen. Maar de auto was van binnen en buiten zo goed onderhouden, zag er nog als nieuw uit waardoor ik het gevoel had dat ik daar nog wel mee kon wachten tot het volgende garage bezoek. De auto kon nog wel rijden dus ik dacht als de ketting het probleem is dan is hij nog niet versprongen dus zal de reparatie wel meevallen. Verkeerd gedacht achteraf.
Ik heb de auto toen naar VW gebracht bij een locatie in Amsterdam waar ik woon, de auto kwam uit omgeving Utrecht maar kon daar vanzelfsprekend niet naartoe. Na 2 uur diagnose stellen en luisteren naar de motor konden ze wel zeggen dat het niet de ketting was. De motor moest verder uitelkaar. Als ik het goed begrepen heb hebben ze toen de cilinderkop verwijderd en een bepaalde ‘’kop’’ die over het gedeelte gaat waar de ketting loopt. Volgens hun zat het probleem in een bepaalde terugstoot klep die naast de nokkenas versteller zit. Ik zal proberen om een foto toe te voegen. Dit is het onderdeel wat olie verdeeld wat naar de nokkenas gaat als ik het goed heb. Uit dit onderdeel is er een klepje/lagertje gesprongen wat is meegedraaid in de nokkenas en misschien zelfs nog meer schade heeft veroorzaakt. Het advies was nieuwe motor monteren omdat zij bij een reparatie niet konden garanderen dat er vervolgschade is en dus geen garantie wouden bieden op alleen reparatie van het onderdeel. Andere optie was, verder de motor in gaan om te onderzoeken met als risico dat er alsnog vervolgschade wordt gevonden en dan dus alsnog een nieuwe motor erin te zetten plus de alle zoekkosten erbij te betalen. Dus het kwam er op neer zet er een nieuwe motor in en wij bieden u 50% coulance. Kosten totaal, circa 5400 euro.
Leuk begin dus van mijn ervaring met de Golf 6, ik heb aan hun duidelijk gemaakt dat het van de pot gerukt is dat een auto die altijd netjes bij VW onderhouden is na 57.000km al een nieuwe motor moet hebben, tuurlijk is het fijn dat je wat coulance krijgt maar alsnog een belachelijk bedrag en een vreemd verhaal voor zo een relatief jonge auto. In mijn familie zijn er meerdere mensen die altijd VW rijden en die hebben zoiets nog nooit meegemaakt of van gehoord. Ik zei dat ik contact ging opnemen met VW Pon om te kijken of er niet een hogere coulance gegeven kon worden of dat er misschien iets meer verantwoordelijkheid genomen kon worden voor de slechte bouwkwaliteit van dit blok. Na 10 werkdagen gewacht te hebben op een terugkoppeling van Pon was het antwoord nee sorry wij kunnen u niet meer bieden dan 50%. Nou 5400 euro had ik niet meer, een paar duizend kon ik nog wel ophoesten maar dit niet. Ik moest dus aan dat bedrag komen want ik had geen keus. Na een paar weken had ik het geld, en gaf ik toestemming om het nieuwe blok te monteren en dit ging ongeveer een week duren. Na 5 dagen denk ik ik bel maar eens om te kijken hoe het er mee staat. De monteur: Ja meneer heeft u het niet gehoord we gaan toch over tot reparatie er is geen vervolgschade. Ik zeg oh daar weet ik niks van, fijn dat jullie mij op de hoogte hebben gehouden. Kosten 3880 euro. Nieuwe cilinderkop, nieuwe distributie ketting, nieuwe krukassen noem maar op heb de factuur nog thuis en er zijn 3 kantjes vol aan onderdelen vervangen (veel daarvan kleine onderdelen). Ik was helemaal klaar met het gezeik en heb maar toestemming gegeven want discussieren met deze mensen bracht me geen stap verder. Ik dacht ok 3880 euro en dan heb ik wel een goed blok en kan ik nog jaren verder.
Auto opgehaald alles betaald en heb wel 2 jaar garantie op vervangde onderdelen wat natuurlijk wel fijn is. En blijkbaar ook broodnodig, nog geen 24uur later auto begint te stotteren en verlies van vermogen. Zware benzinelucht in de auto en rokende uitlaat. Auto langs de kant dealer opgebeld en mobiliteit service gebeld. Auto terug naar dealer 2 dagen later opgebeld u kunt de auto halen meneer. Pompverstuiver was stuk en die hebben we wel uit de vorige motor meegenomen. U krijgt echter wel 100% coulance. Ik dacht dat moet er nog bij komen ik geef jullie toestemming voor een nieuw blok erin te zetten wat me een hooooop stress en gezeik heeft opgeleverd, jullie slaan toch de andere weg in en dan zit ik nu weer met dit gezeik. Maargoed kan gebeuren dacht ik het wordt vergoed en maar hopen dat het nu goed is want mijn vertrouwen in de auto werd steeds minder.
Het vervelende of juist het mooie is dat ik helemaal gek ben op dit model, Het is een carbon steel grey met alles erop en eraan. Led rondom, schuifdak,leren bekleding handgeschakeld. Alles wat ik wou, het is echt kwa looks en rijstijl mijn droom auto. En ik zou niets liever willen dan hier nog een paar jaar lekker in rondkarren.
Maar nee hoor nog geen 24uur na het vervangen van de pompverstuiver, weer verlies van vermogen, weer rook uit uitlaat, weer zware benzinelucht in auto. Auto weer langs de kant en er kwam direct een monteur van de mobiliteitservice. Auto uitlezen en proberen te starten, diagnose weer pompverstuiver en wat andere error codes. Auto staat dus nu weer bij de garage.
Waar ik nog het meest van ben geschrokken zijn de antwoorden die ik kreeg van de monteur, die overigens zijn uiterste best deed en meer dan vriendelijk en begripvol was. Mijn vraag aan hem was: Hoe kan dit in godsnaam, wat is er hier aan de hand, en is dit normaal ????? Zijn antwoorden hebben mijn vertrouwen in VW compleet te niet gedaan. Ik zal zijn naam niet noemen en verder ook geen gegevens van mijn auto hier neer te zetten omdat hij zei dat ik het niet van hem gehoord had. Volgens hem is dit een lopende band gebeuren en zou ik beter aan doen om voor een ander merk te gaan. VW heeft bewust gekozen om goedkoper in te kopen in bepaalde onderdelen om te kijken hoe lang die onderdelen dit uithouden. En afgaand op alle klachten steeds iets aan te passen. Hij werd er zelf gek van zei hij. Dit blok wat dus in de golf 6 gti zit is alleen maar ellende en was dus totaal niet betrouwbaar. Hij heeft er nog wat uitleg bij gegeven maar kortom het is gewoon bagger. Hij zei dat hij de auto mee zou nemen naar zijn garage want over de garage waar ik was geweest had hij ook niet echt positieve berichten. Hij ging hem grondig onderzoeken en kijken wat er nou aan de hand is. Ik heb hem bedankt voor zijn eerlijkheid en zijn hulp maar weet dus nu niet wat ik moet doen. Zoals ik al zei is dit op papier mijn droomauto, maar het hart van de auto is dus blijkbaar onbetrouwbaar.
De service van VW vind ik buiten dat zij mensen op dit soort kosten jagen wel erg goed en heb gelijk vervangend vervoer gekregen. De anderhalve maand van de eerste reparatie moest ik wel gewoon 15 euro per dag betalen. Dus dat kwam nog bij de 3880,- euro.
De auto staat dus nu weer bij de garage en ik wacht op nieuws. Wat is dit zonde van dit mooie merk zeg en VW moet echt goed gaan nadenken waar ze mee bezig zijn want dit is geen reclame. Ik kan natuurlijk niet anders doen dan mijn slechte ervaring delen met de mensen om mij heen, en dat zijn ook veel VW rijders. Ieder advies of mening is welkom en bedankt voor het lezen van dit verhaal. Vragen zijn natuurlijk ook welkom. Waar ik dus het meest bang voor ben is dat ik straks weer met het volgende motorprobleem zit en dat ze straks zeggen ja sorry meneer, dit is nog een onderdeel uit de oude motor en daar hebben wij niets aan vervangen dus de kosten zijn gewoon voor u. Ik ga straks failliet door deze auto. En ik wil ook wel eens op vakantie met deze auto, straks heb ik deze ellende in het buitenland. Of sta ik straks stil midden in de koentunnel ofzo. Het is echt geen pretje om rustig rond te karren en plots valt al je vermogen weg. Ik weet gewoon echt niet wat ik moet doen en een eerlijker advies dan van die monteur zal ik van VW niet krijgen.
Graag dus ook jullie mening hierover.
Mvg