Pagina 1 van 1

Golf 6 GTI raar ratel geluid ketting?

Geplaatst: 18 apr 2016, 22:46
door Cangir
Hallo,

Sinds gisteren heb ik problemen met mijn Golf 6 GTI DSG uit 2009.
Mijn auto verloor in het begin vermogen bij het doorschakelen van versnelling 1 naar 2.
Toen begon er ineens een lampje van EPC te branden. Daarbij kwam er een melding Engine fault workshop.
Ik heb mijn auto uitgelezen en gaf de melding P0341 - Circuit sensor nokkenaspositie, signaal niet aannemelijk - Intermitterend.
Vervolgens de volgende dag vlak voor dat ik thuis kwam verloor ik mijn vermogen.
Nogmaals uitgelezen en de eerste foutcode was weg maar nu krijg ik steeds een andere foutcode namelijk:
P0328 - Pingel Sensor 1 Circuit Hoge Input (Bank 1 of Enkele Sensor)
- Permanent
Mijn motor ging helemaal tekeer en heb er een video van gemaakt.

https://www.youtube.com/watch?v=1gjn0EG ... e=youtu.be
https://www.youtube.com/watch?v=iYZ62mj ... e=youtu.be

Is dit een bekend probleem of weet iemand hier iets van? :cry:

Re: Golf 6 GTI raar ratel geluid ketting?

Geplaatst: 19 apr 2016, 17:49
door striker
Het zou je distributie kunnen zijn. Foutcodes zijn wel gerelateerd aan mekaar. http://www.gerritspeek.nl/vag-com_dtc-16725.html

Re: Golf 6 GTI raar ratel geluid ketting?

Geplaatst: 19 apr 2016, 21:41
door NielsED30
Kans is groot dat je distributie van tijd af staat. Ik zou er in ieder geval niet meer mee rijden en de auto bij een garage deponeren!

Re: Golf 6 GTI raar ratel geluid ketting?

Geplaatst: 20 apr 2016, 14:20
door BND
Snap niet waarom er na het uitlezen en dergelijk lawaai nog verder gereden wordt. Niels zal er met zijn post dicht bij zitten.

Re: Golf 6 GTI raar ratel geluid ketting?

Geplaatst: 29 apr 2016, 19:47
door MK6GTI024
NIET rijden, ik had een soortgelijk probleem, en ben dus verder gereden..
Kleppen krom, kon een nieuwe cillinderkop erop zetten..

Golf 6 GTI raar ratel geluid ketting?

Geplaatst: 01 mei 2016, 23:24
door Cangir
Hallo allemaal,

Even een status update van mijn probleem. Ik ben er niet mee gaan rijden (wel naar huis) "stom". Mijn gti heb in gelijk bij een garage afgeleverd, omdat ik er van uit ging dat mijn ketting een tandje was versprongen, dus gelijk een nieuwe ketting besteld met daarbij een ketting spanner geleiders, plaat etc. Bij het demonteren zijn we erachter gekomen dat mijn ketting niet was versprongen maar dat er een stukje is afgebroken van de oliepomp. Zie foto.
Afbeelding
Afbeelding

Reparetie is reeds uitgevoerd met nieuwe ketting en oliepomp onderdeel hij functioneert nu goed.
Mijn ketting was niet preventief vervangen, maar nu wel.

Zie foto's van oude onderdelen.
Afbeelding

Afbeelding


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk

Re: Golf 6 GTI raar ratel geluid ketting?

Geplaatst: 05 mei 2016, 19:26
door NielsED30
Oliesysteem nog schoongemaakt? Dat zeefje zwerft nu dus ergens in je motor en oliekanalen rond, wat dus voor verdere problemen KAN zorgen (niet altijd dus). Ik heb wel eens gezien dat een nokkenas was ingesleten doordat het zeefje de olietoevoer verstopte.