Ad blocker detected: Our website is made possible by displaying online advertisements to our visitors. Please consider supporting us by disabling your ad blocker on our website.
Das Autobahnlicht nutzt die große Lichtmenge und optimierte Seiten- und Vorfeldbeleuchtung des Xenon plus Schweinwerfers. Über Sensoren analysiert eine Fahrzeugelektronik ständig die Geschwindigkeit des Fahrzeugs. Nach einer kurzen Zeit oberhalb von 110 km/h geht das System von einer Autobahnfahrt aus und schaltet automatisch von Abblendlicht-Modus in Autobahnlicht-Modus. Durch eine spezielle Stellung der Blende im Xenon plus Scheinwerfer wird nun zusätzliches Licht von einem Aluminium-Reflektor gebündelt und weit vor das Fahrzeug geworfen ohne jedoch andere Verkehrsteilnehmer zu blenden. Dabei wird die Sichtweite mehr als verdoppelt: Von 70m im Abblendlicht-Modus auf 150m im Autobahnlicht-Modus. Diese Erhöhung der Sichtweite bedeutet bei einer Geschwindigkeit von 130 km/h einen Gewinn von 2 Sekunden, um auf Objekte vor dem Fahrzeug reagieren zu können. Das Autobahnlicht erhöht damit die Fahrsicherheit beträchtlich.
(vertalen: zelf doen of in Google Translater gooien)
Zit dit gewoon standaard op de auto zelf ?? Of moet je dit nog ergens via vag com activeren..
Vind het wel een nuttige optie, meer voor de donkere 80 wegen als je wat harder wil rijden .
Het dimlicht schakelt na deze instelling op "autobahnlicht". Dit is geen grootlicht (Fernlicht), maar een tussenvorm. Zie tekening in eerste post. Het is niet de schakeling tussen wel of geen dimlicht aanzetten bij een bepaalde snelheid.
Die schakeling houdt in: bij 140 km/u gaat het dimlicht aan, na een tijdje 65 km/u rijden schakelt hij overdag het dimlicht weer uit.
Ja ik begrijp de functie, maar bij mij zit dat er niet op.
Highwaylight (Engelse vagcom ) is bij een 6 het aanschakelen van het dimlicht overdag bij 140 km/h en niet het omhoog stellen vd lichtbundel zoals in de opening post staat.
Het vagcom screentje wat jij heb geplaatst is voor de functie om overdag je dimlicht aan te laten gaan bij 140 km/h.
1) wel zeker een verschil, maar dan op de versie met PDLS en te "bespelen" met Durametric.
2) nope, maar dat is dan ook de MKV van VW.
3) op de CC.
4) A4 en Q7.
wehoo schreef:Het dimlicht schakelt na deze instelling op "autobahnlicht". Dit is geen grootlicht (Fernlicht), maar een tussenvorm. Zie tekening in eerste post. Het is niet de schakeling tussen wel of geen dimlicht aanzetten bij een bepaalde snelheid.
Die schakeling houdt in: bij 140 km/u gaat het dimlicht aan, na een tijdje 65 km/u rijden schakelt hij overdag het dimlicht weer uit.
Dat de koplampen zich afstellen bij bepaalde snelheden zit er altijd in als je Xenon hebt. Dit heeft helemaal niks met instellingen te maken in Vag-Com.
De "Autobaanlicht" die in het screenshot genoemd wordt, is degene die de lampen activeert als je harder dan 140 km/u gaat.
Auto's zonder lichtsensor hebben ook gewoon dat de xenon verlichting zich afstelt bij hogere snelheden. Dan heb je niet eens de mogelijkheid om dit te coderen want de codering van de screenshot vind plaats in de lichtsensor.
adjego schreef:Auto's zonder lichtsensor hebben ook gewoon dat de xenon verlichting zich afstelt bij hogere snelheden. Dan heb je niet eens de mogelijkheid om dit te coderen want de codering van de screenshot vind plaats in de lichtsensor.
Toch niet helemaal.
Onze MkV met bi-xenon heeft geen verandering van lichtwijdte bij bepaalde snelwegsnelheden. De PP met PDLS laat dat verschil duidelijk zien.
Wat Ad zegt klopt (gedeeltelijk) wehoo, de screenshot die jij plaatste in bovenstaand topic van de codering is toch echt voor het aanschakelen van het licht bij 140 km/h, dus overdag van geen licht of DRL naar dimlicht bij 140 km/h of hoger en niet voor de autobahnfunctie die jij bedoeld.
De afstelling van de "normale" xenon beperkt zich tot de automatische hoogteverstelling en bochtenverlichting(bij een 6)
Ik begrijp de functie van het autobahnlicht als "tussenvorm" van het dimlicht en grootlicht, waarbij de lichtbundel iets verder reikt en ook in de breedte wordt aangepast.
Dit ben ik echter nog nooit op een 6 tegengekomen en is volgens mij pas beschikbaar op de golf 7 bij xenon plus
staffpride schreef:Wat Ad zegt klopt (gedeeltelijk) wehoo, de screenshot die jij plaatste in bovenstaand topic van de codering is toch echt voor het aanschakelen van het licht bij 140 km/h, dus overdag van geen licht of DRL naar dimlicht bij 140 km/h of hoger en niet voor de autobahnfunctie die jij bedoeld.
De afstelling van de "normale" xenon beperkt zich tot de automatische hoogteverstelling en bochtenverlichting(bij een 6)
Ik begrijp de functie van het autobahnlicht als "tussenvorm" van het dimlicht en grootlicht, waarbij de lichtbundel iets verder reikt en ook in de breedte wordt aangepast.
Dit ben ik echter nog nooit op een 6 tegengekomen en is volgens mij pas beschikbaar op de golf 7 bij xenon plus
Dit laatste was ook mijn conclusie zie helemaal bovenaan topic.....